Wannado Festival Tour čelila covidu pohybem

//Wannado Festival Tour čelila covidu pohybem

Wannado Festival Tour čelila covidu pohybem

2020-09-25T12:50:10+00:00 25 Září, 2020|Aktuality|

Největším vítězstvím Wannado Festival Tour 2020 byla skutečnost, že se sportovní svátek navzdory všem organizačním překážkám podařilo uskutečnit a to ve všech třech avizovaných metropolích – ve Zlíně, v Praze a v Brně.

Kvůli bezpečnostním opatřením bylo nutné omezit kapacitu účastníků, zajistit dostatek dezinfekce a monitorovat počet příchozích tak, aby se v jednu chvíli na akci nesešlo více než povolených 1000 osob. Výsledná čísla sice nejsou rekordní, i přesto ale vypovídají o tom, jak moc lidem během karantény pohyb chyběl. Letošní ročník si nenechalo ujít 106 sportovních klubů a bezmála 12 000 návštěvníků.

Náborový seriál neztratil na atraktivitě ani při neúčasti slavných českých sportovců. Výjimkou byl pouze mistr republiky v badmintonu Adam Mendrek, který dorazil mezi návštěvníky v Brně. To v Praze na sebe strhli pozornost mistři světa v jindy opomíjených sportech, například světová šampiónka v rope skippingu Adrienn Banhegyi z Maďarska. Ve Zlíně zase navázal své vystoupení z loňska primátor města Ing. et Ing. Jiří Korec, který tentokrát ohromil dvěma back flipy v řadě.

Všechny zastávky provázelo slunečné počasí, které umocňovalo nefalšovanou radost dětí a touhu trenérů podělit se o své know how. Kluby se snažily zapůsobit na smysly malých návštěvníků pestrými kostýmy, nafukovacími atrakcemi a nevšedními rekvizitami. Děti si na vlastní kůži mohly vyzkoušet nejen mainstreamové sporty, ale i ty méně zpopularizované, třeba curling, jezdectví nebo moderní yoyování.

Festivaly rodinám nabídly také atraktivní program u pódia, kde probíhala exhibiční vystoupení přítomných klubů a postaviček ze světa Wannado. Nezapomenutelnou show předvedl v silné konkurenci tanečních čísel a ukázek bojových umění brněnský parkour. Trenéři In Motion Academy do svých kaskadérských kousků zapojili publikum, včetně přihlížející border kolie.

Pozornost dětí si kromě místních klubů vydobyla Wannado zóna s největší překážkovou dráhou v ČR Ninja Race, laserovým biatlonem a zónou odrážedel. A v neposlední řadě do konceptu festivalů velmi dobře zapadlo i dopravní hřiště We Love Cycling od partnera Škoda Auto, který si zároveň pro návštěvníky připravil řadu dárků. Hlavní cenou festivalu pak bylo jízdní kolo od společnosti Author.

Začátkem října už se rozběhnou přípravy na Wannado Festival Tour 2021, kdy sportovní festival získá přidanou hodnotu v podobě hravé ekologické části.