Wannado Festival s nádechem historie

//Wannado Festival s nádechem historie

Wannado Festival s nádechem historie

2019-06-11T16:23:00+00:00 11 Červen, 2019|Aktuality|

Jednou z nových zastávek Wannado Festival Tour se v letošním roce staly Habry. Premiéra se neodehrálave sportovním nebo volnočasovém areálu, jak bývá zvykem, ale v historickém jádru města před kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Netradiční prostředí ve spojení s 5. ročníkem Gastronomického festivalunabídlo návštěvníkům v sobotu 8. červnanevšední sportovní i kulinářské zážitky.

Největší sportovní náborová akce v ČR se na Vysočině představila v mini provedení. Namístě se prezentovalo pět sportovních klubů z regionu, které se nejrůznějšími trumfy ucházely o přízeň dětí. Například zástupci hokejového klubu HC Světlá nad Sázavou si u svého stanoviště připravili střelbu na bránu s kompletně vyzbrojeným gólmanem.

Taneční a gymnastické kluby zase vsadily na možnost předvést dovednosti svých svěřenců přímo na hlavním pódiu, které bylo obklopené několika desítkami diváků. Potlesk sklidil také trojnásobný medailista z mistrovství světa v řecko-římském zápase Marek Švec, který dětem přivezl jako motivaci ukázat svou bronzovou medaili z olympijských her v Pekingu.

Bezpochyby nejvytíženějším místem byla v Habrech zábavná zóna generálního partnera Hello bank! Unikátní překážkovou dráhu Ninja Race i laserovou biatlonovou střelnici si chtěl vyzkoušet naprosto každý, včetně dospěláků. Svou přesnou mušku otestoval třeba i předseda České společnosti tělovýchovného lékařství Doc. MUDr. Martin Matoulek Ph.D.

Wannado Festivaly právě ve spolupráci s ČSTL naplňují Národní program na podporu pohybu a zdraví, který získal důvěru Ministerstva zdravotnictví.Smyslem festivalů je zažít maximum sportů na vlastní kůži v jeden den a jednom místě a vybudovat především u dětí dlouhodobě pozitivní vztah k aktivnímu životnímu stylu. Stejně tak pomoci klubům rozšířit jejich členskou základnu.

Zastávka v Habrech uzavřela jarní část festivalové tour, která letos zahrnuje rekordních deset měst. Zářijový program odstartuje rovnou vrcholnou akcí celé tour – Wannado Festivalem v pražském Sportovním areálu Hamr – Braník.