Tělocvik.online se stěhuje do obýváku

//Tělocvik.online se stěhuje do obýváku

Tělocvik.online se stěhuje do obýváku

2020-03-19T10:44:11+00:00 19 Březen, 2020|Aktuality|

Pohyb je život, a tak si ho nesmíme odpírat ani ve chvílích, kdy máme omezené možnosti. Novinkou na YouTube kanálu Tělocvik.online je Tělocvik v obýváku, který inspiruje rodiče, jak smysluplně zabavit školáky během karantény. Nekonečný zdroj inspirace na pár metrech čtverečních a bez použití finančně nákladného sportovního vybavení zvedne z gauče i ty největší lenochy. Pár minut pohybu denně funguje jako prevence i lék, tak proč neinvestovat čas doma do svého zdraví, když to nic nestojí.

S učebnicí matematiky nebo češtiny se děti mohou posouvat v látce dál, zatímco na tělocvik neexistuje žádná příručka, podle které by rodiče mohli rozvíjet pohybové dovednosti svých ratolestí. Jediným zdrojem tak pro ně zůstává internet. Tělocvik v obýváku udělá práci za všechny rodiče, kteří už si neví rady s dětmi na nucených prázdninách a zároveň odvede medvědí službu těm, kteří jsou aktivní a chtějí se vzdělávat.

Tělocvik v obýváku vykrystalizoval z projektu Tělocvik.online. Tělocvik.online je webová aplikace pro výuku tělocviku, kterou od začátku školního roku 2019/2020 aktivně využívají základní školy ve dvanácti krajích ČR. Novinka na trhu vzdělávání obsahuje několik stovek videoukázek z reálných hodin tělocviku plných her, cvičení a rad, jak udělat pohybové aktivity pro děti zajímavější, pestřejší a hlavně zábavnější. A to všechno s důrazem na kvalitu.

Doposud měly k atraktivnímu obsahu přístup pouze školy, které si zakoupily roční licenci. Současná situace si ale vyžádala radikální změnu s cílem přispět k rozvoji pohybových dovedností dětí, které nemohou využívat jinak běžně dostupná sportoviště. Tým Tělocviku.online kreativně přinesl podmínky tělocvičny do domácího prostředí. Na YouTube kanálu Tělocvik.online vznikla databáze her, pohybových aktivit a tanečních čísel, ve kterých místo sportovního náčiní hrají prim běžné komponenty domácnosti, např. vařečky nebo deštník.

Videa jsou zaměřená na koordinaci, flexibilitu, rychlost, výbušnost a podporují hravost. Inspirativní část her rozvíjí projektová manažerka Tělocviku.online Blanka Jeřábková a freestylovou část vede dvojnásobný mistr světa v electric boogie Martin Pořízek. Později se k týmu Tělocviku v obýváku přidají postavičky ze světa Wannado, které jsou tradiční součástí náborových festivalů Wannado Festival Tour.

Videa si mohou rodiče a děti přehrávat samostatně nebo v rámci tématických playlistů. Všechna videa jsou dostupná 24 hodin denně zdarma také na Facebooku Tělocvik.online.