Sporťáček bavil a lákal. Do Braníku zavítalo 12 a půl tisíce lidí!

//Sporťáček bavil a lákal. Do Braníku zavítalo 12 a půl tisíce lidí!

Sporťáček bavil a lákal. Do Braníku zavítalo 12 a půl tisíce lidí!

2023-11-05T21:56:39+00:00 5 Listopad, 2023|Aktuality|

Nádherné počasí, k tomu 12 a půl tisíce návštěvníků a především řada spokojených dětí, které možná našly svůj nejvíce oblíbený sport, kterému se budou dlouhodobě věnovat. Třináctý ročník rodinného festivalu Sporťáček byl zdařilou akcí, která si klade za cíl pomoct dětem a rodičům se správným výběrem sportu. „Našim cílem je každého zapojit do hry,“ říká Jakub Makalouš, zakladatel Sporťáčka a Wannado Festival Tour. „A jsem rád, že se nám to pořád daří.“

Hračkářství Bambule pořádá 2. rodinný festival, který stejně jako jeho prodejny nabídne maximum kvalitní zábavy pro malé i větší.

V sobotu do sportovního areálu Hamr a na Branickou louku do pražského Braníku dorazily tisíce lidí, kterým se tu prezentovalo 120 sportovních klubů z Prahy. Děti si mohly jednotlivá odvětví vyzkoušet, jejich rodiče zase dostali informace, kdy jsou tréninky a jak to v oddílech chodí. „Velkým bonusem je, že některé kluby dokonce nabízejí roční členství zdarma,“ upozorňuje Makalouš.

Vedle „veletrhu“ sportu bylo živo i na pódiu, kde se představila řada sportovních osobností – třeba tenistka Lucie Šafářová, hokejista Tomáše Plekanec, atletka Denisa Helceletová, maratonec Vít Pavlišta, boxerka Fabiana Bytyqi či atletka Ester Bendová, přičemž poslední trio jmenovaných je zároveň ambasadory značky Puma. Představili se ale i sportovci z méně známých odvětví – třeba Matyáš Kulich, jenž patří ke světové špičce v jetsurfu (motorovém surfu), Adrienn Banhegyi, která umí neuvěřitelné kousky se švihadlem, či handicapovaný sportovec Jakub Ouvín, který je jedním ze strůjců projektu Cesta za snem.

Celý článek naleznete zde