Péče o naše tělo, bystrou mysl a také planetu!

//Péče o naše tělo, bystrou mysl a také planetu!

Péče o naše tělo, bystrou mysl a také planetu!

2022-06-27T11:37:38+00:00 27 Červen, 2022|Aktuality|

Již na dvou zastávkách letošní BILLA Wannado Festival Tour se prezentovala Zóna udržitelnosti Hello bank! Projekt Wannado usiluje o harmonické propojení aktivního životního stylu a zodpovědného chování vůči planetě. Zóna udržitelnosti je určena pro nápady a představy jak rodinám usnadnit cestu k ekologičtějšímu myšlení a způsobu, jak ušetřit peníze a také planetu, hlavním cílem je edukace návštěvníků aktivní a zábavnou formou a vzbudit u nich zájem prostřednictvím iniciativ partnerů, soutěží, tvůrčích dílen a workshopů.
Chceme jít příkladem a nastolit společenské hodnoty!

Projekt Wannado společně s partnerem Hello bank! si uvědomují závažnost a neudržitelnost současného způsobu života a jeho negativní dopady na naši planetu. Plníme naše ambice z minulých let a rozšířili jsme festivalové aktivity o prezentaci udržitelných a ekologických společností a aktivit ve vyhrazené zóně udržitelnosti.

Na prvních letošních zastávkách BILLA Wannado Festival Tour (28.5. Zlín a 18.6. Litoměřice) již byl připravený program pro návštěvníky a hned se setkal s velkou oblibou. Na velkoplošných obrazovkách se promítalo edukační video s našim hrdinou Bernilem a i ti nejmenší si přišli na své formou interaktivních her a workshopů.

Jednou z takových her je například „Hřbitov odpadků“, kde děti zábavnou formou přiřazují dobu rozpadu k jednotlivým materiálům. Dalším zajímavým projektem je výroba Stromu přátelství z recyklovaného materiálu. Děti se mohou také zapojit do soutěže o nejstrašidelnější strašidlo z odpadkových materiálů nebo vyluštit kvíz “Co udělala špatně Naila s obaly z nákupu” a mnoho dalších aktivit, které poukazují, jak žít s ohledem na přírodu. Ze všech správně vyplněných kvízů se na festivalovém pódiu konalo slosování o hodnotné ceny.

Každý může přispět malými změnami ve svém každodenním životě, které se postupně stanou nevědomým chováním. Životním stylem, který bude novou normou.