ARMY TEST se představí na Wannado Festivalu v Praze

//ARMY TEST se představí na Wannado Festivalu v Praze

ARMY TEST se představí na Wannado Festivalu v Praze

2018-08-29T12:35:27+00:00 29 Srpen, 2018|Aktuality|

Jedinečnou možnost vyzkoušet si obtížnost fyzických testů pro přijetí do armády budou mít návštěvníci pražského Wannado Festivalu v areálu Hamr Braník – a to děti i dospělí! Tato unikátní sportovní disciplína je připravena pro věkové kategorie od 6 do 60 let.

ARMY TEST vychází z požadavků na fyzické předpoklady vojáků AČR a zábavnou formou účastníkům přibližuje, že dobrá fyzická kondice je pro vojáky nepostradatelnou součástí. Samotný test trvá 1,5 – 2 hodiny a  skládá se z pěti disciplín, které na sebe volně navazují. Ten, kdo bude chtít test absolvovat, neunikne leh-sedům, běhu, dřepům, výdrži ve shybu, klikům nebo testu flexibility. Každá z těchto disciplín je hodnocena známkou jako ve škole od 1 po 3. Ti nejlepší tak dosahují prostého celkového součtu 5. Úspěšné absolvování testu poté odpovídá přísným, předem stanoveným limitům. Každý úspěšný absolvent získá náramek ARMY TEST.

 

 

“ARMY TEST vychází z limitů a testů, které mají vojáci a vojákyně z povolání. Dospělí tak absolvují stejné testy, pro děti jsou testy modifikovány. Chceme tímto způsobem motivovat děti a dospělí k pohybu.” říká kapitán v záloze a tajemník Asociace pro podporu aktivní zálohy Ludvík Cimburek. 
 
Limity jsou definovány odlišně pro ženy a muže, zároveň pro věkové kategorie 6-10, 11-14, 15-17 a 18-60 let. Jakákoliv sportovní aktivita je pro fyzický rozvoj dítěte velmi důležitá. Pokud dítě začne sportovat již v nižším věku, absolvování fyzických testů pro něj bude v budoucnu jednodušší.

 

 

Zajímá Vás, jak byste v testu obstáli Vy? Přijďte absolvovat ARMY TEST na Wannado Festival!