Světovou premiéru Wannado ve Zlíně ozdobili maskoti, Ninja Race, hvězdy i ministryně

//Světovou premiéru Wannado ve Zlíně ozdobili maskoti, Ninja Race, hvězdy i ministryně

Světovou premiéru Wannado ve Zlíně ozdobili maskoti, Ninja Race, hvězdy i ministryně

2018-08-03T16:21:53+00:00 27 Květen, 2017|Aktuality|

Wannado. Slovo, jež má od 27. května reálnou podobu. Za vše může úvodní zastávka festivalu Sporťáček v roce 2017, která se uskutečnila ve Zlíně na Stadionu mládeže. Na největší náborové sportovní akci v České republice se prezentovalo 43 klubů a v rámci Zlín Film Festivalu proběhla světová premiéra platformy Wannado. Ta ohromila přes 5 tisíc návštěvníků díky čtyřem animovaným maskotům, překážkové dráze Ninja Race i zdravému bistru, což ocenila i řada osobností – mimo jiné ministryně školství Kateřina Valachová, triatlonista Petr Vabroušek nebo místopředseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Wannado festival Sporťáček už není jen skvělá náborová akce, kde si rodiče s dětmi mohou vybrat v jeden den na jednom místě ten ideální sport. Od této chvíle představuje díky Wannado mnohem víc.

Ve Zlíně se v rámci první ze sedmi letošních zastávek prezentoval unikátní koncept. Pohyb a aktivní přístup k životu propojený s multimediálním obsahem.

Nový svět představili především čtyři animovaní maskoti, vyslanci světa Wannado. Keryan, Meerfun, Bernil a Naila rozbalili kosmickou show a roztancovali stovky dětí pod hlavním pódiem. Jejich posláním je totiž motivovat děti k aktivnímu životnímu stylu. A vedle toho zdůrazňovat i další důležité hodnoty, jakými jsou rovnoprávnost kluků a holek či ohleduplnost k přírodě.

„Naše koncepce je založena na zdravém rozumu a troufám si říct, že dosud nemá obdoby. Věřím, že se díky tomu podaří nadále přivádět lidi ke sportu a pomáhat jim osvojovat si návyky chránící zdraví,“ říká ředitel Wannado festivalu Sporťáček Jakub Makalouš.

Akce ve Zlíně byla tradičně součástí Zlín Film Festivalu a fungovala jako skvělý protipól sezení v kině. Proto si na Stadion mládeže našlo cestu přes 5 tisíc návštěvníků.

Kromě pečlivě připraveného programu od regionálních oddílů si mohl každý vyzkoušet i další novinku, kterou v České republice jinde nenajdete – Wannado Ninja Race.

Překážkovou dráhu s obřími prolézačkami a nafukovačkami, v nichž byl i bazén naplněný molitanem. Pořadatelé připravili dětskou 40metrovou variantu pro menší děti a náročnější 60metrovou trať pro teenagery a dospělé. Na dráhu se stála po celou dobu festivalu fronta. Nejrychlejší časy zaběhli a prvními rekordmany Ninja Race se stali Jan Fiala (13,8 vteřin) a Tadeáš Graubner (37,9 vteřin), kteří si odnesli ceny v podobě oblečení od partnera Under Armour.

Tradiční součástí Wannado festivalu Sporťáček jsou návštěvy známých osobností. I ve Zlíně přišli děti nemotivovat ke sportu mistři svého oboru.

„Tohle je super akce a až teď díky ní vím, kolik možností sportu má nová generace. Navíc tu vidím samé úsměvy a když se k tomu přidá krásné počasí jako nyní, je z toho parádně prožitý den,“ popsal své dojmy přední automobilový závodník Tomáš Kostka. Vedle něj dorazil vedle hokejistů extraligového Zlína či sjezdařky Kláry Křížové i elitní triatlonista Petr Vabroušek. Muž, který běžel maraton i na Antarktidě a má historicky nejvíc účastí v závodech Ironman. „Radím všem, aby využili šance a vybrali si na Sporťáčku to, co je bude bavit. Sport je krásná věc. Jsem sice triatlonistou, ale dodnes mám moc rád i veslování, kterému jsem se deset let věnoval vrcholově.“

Kromě sportovců obohatil svět Wannado nový moderátor a vítěz Star Dance Zdeněk Piškula, jenž byl vděčným objektem i v rámci autogramiády. Vzácnou návštěvu pak znamenala účast ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové, která dala akci svou záštitu. Stejně jako například Česká unie sportu a město Zlín. To reprezentoval sám primátor Miroslav Adámek. Po něm dorazil i místopředseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Všichni hosté, stejně jako zástupci klubů, přispěli k pohodové atmosféře a dobrou náladu přineslo po dni plném pohybu i nové Wannado Bistro – zdravé a chutné občerstvení. Velký ohlas vzbudily i raw tyčinky čtyř příchutí, jež jsou pojmenovány po maskotech festivalu.

Wannado festival Sporťáček mohl proběhnout i díky podpoře generálního partnera Agrofert, hlavních partnerů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy i banky Hello Bank by Cetelem, díky níž vznikla Ninja Race.

Sporťáček je vám blíž i díky Ministerstvu pro místní rozvoj a projektu Česko země příběhů, dlouhodobě nás podporuje Česká unie sportu. Jezdíme k vám zásluhou vozů od Havex Auto, hrát si můžete díky království hraček Bambule, hlavní cenu do soutěže o kolo věnoval Author, pitný režim zajišťuje Mattoni, pravidelná měření všech tělesných parametrů návštěvníků zaznamenává FTVS, mezinárodní věhlas máme i díky projektu #BeActive a podrobné informace o každé akci přináší ČT Sport, HyperMedia, Outdoor Akcent a Plakatov.

Další zastávky akce, kam se přesunou i všechna lákadla Wannado, přivítají Karlovy Vary (10. 6.), České Budějovice (24. 6.), Ostrava (2. 9.), Praha (9. 9.), Brno (16. 9.) a Plzeň (23.9.).