Objevte svět Wannado. Animovaní maskoti, obří překážková dráha i pohyb na Sporťáčku!

//Objevte svět Wannado. Animovaní maskoti, obří překážková dráha i pohyb na Sporťáčku!

Objevte svět Wannado. Animovaní maskoti, obří překážková dráha i pohyb na Sporťáčku!

2018-08-03T16:17:41+00:00 23 Květen, 2017|Aktuality|
Místo, kde se plní přání. Seznamte se s planetou Wannado, první mezinárodní platformou, která přivádí děti a mládež k pohybu. Projekt navazuje na úspěch a tradici festivalu Sporťáček, jenž letos čeká celkem sedm zastávek. Největší náborová sportovní akce v České republice se stala od letošního roku součástí světa, který spojuje mladou generaci pomocí pohybu a moderních technologií. Přidat se může úplně každý

Rozhýbat i největšího lenocha pomocí animovaných postav. Vyzkoušet a vybrat si v jeden den na jednom místě ten pravý sport na míru. Zdolat unikátní překážkovou dráhu pro malé i velké. Jít se po výkonu zdravě a dobře najíst. A objevovat svět pohybu v kombinaci s moderními technologiemi.
Vítejte na planetě Wannado (www.wannado.eu), díky níž si zamilujete aktivní životní styl. Jde o svět, jenž pestrým multimediálním obsahem hledá rovnováhu mezi rychle se šířícími lákadly digitálního světa a tolik potřebnou fyzickou aktivitou. To vše s důrazem na tři hlavní pilíře: sociální rovnost, zdravý přístup k životu a ohleduplnost k přírodě.

Wannado dětem pomocí moderních technologií ukazuje, že tělesná aktivita přináší kvalitnější a radostnější život. Snahou všech aktivit je zdravý rozvoj osobnosti zábavnou formou.
Cílem je inspirovat děti po celém světě způsobem, kterému rozumí. Multimediálním obsahem provází čtyři animované postavy – Naila, Meerfun, Keryan a Bernil. Vyslanci planety Wannado hravou formou vzdělávají a motivují k rozvoji.

Ve světě reálném si pak může každý vyzkoušet své dovednosti na festivalech Sporťáček, který od roku 2011 přivedl k pohybu přes 15 tisíc dětí. Letos, v rámci sedmého ročníku, navštíví symbolických sedm měst – Zlín (27. 5.), Karlovy Vary (10. 6.), České Budějovice (24. 6.), Ostravu (2. 9.), Prahu (9. 9.), Brno (16. 9.) a Plzeň (23.9.). Akce začíná v 10 a končí v 18 hodin.

Právě Sporťáček je branou do unikátního světa. Principem stále zůstává, aby si děti přišly zdarma v jeden den na jednom místě vyzkoušet co nejvíce sportů. Díky regionálním klubům, které si mohou na akci dělat nábor, tak mají šanci zjistit, co je nejvíc baví.

Wannado však osvědčený model posouvá mnohem dál. „Naše koncepce je založena na zdravém rozumu a troufám si říct, že dosud nemá obdoby. Od dětských let se ve mně propojuje touha pomáhat lidem. Zlepšovat své okolí s láskou k pohybu. Věřím, že se díky tomu podaří nadále přivádět lidi ke sportu, pomáhat jim osvojovat si návyky chránící zdraví a snad i objevit lásku k přírodě,“ říká Jakub Makalouš, tvůrce celého konceptu. Jeho součástí je mimo jiné i projekt Wannado pomáhá, jenž loni rozdal ve spolupráci s Hello bank! téměř 900 tisíc korun na podporu sportovců s hendikepem a ve složité sociální situaci.

Na Sporťáčku se návštěvníci mohou připojit do světa díky festivalové aplikaci. Navrch dostanou šanci setkat se a zasportovat si s animovanými postavami. „Přivolali jsme si pomocníky v podobě týmu z planety Wannado. Budou naše poselství předávat dětem, tedy budoucím generacím,“ vysvětluje Makalouš.

Součástí festivalu, jehož programem provede populární dvojice Zorka Hejdová a Zdeněk Piškula, bude i řada exhibic klubů, možnost setkat se se sportovními osobnostmi a řada dalších novinek, včetně chutného bistra. V rámci něj každá postava Wannado představí zdravou tyčinku s vlastní příchutí.

Nepřehlédnutelnou výzvou se stane Wannado Ninja Race dlouhá až 60 metrů. Unikátní překážková dráha vznikla ve spolupráci s odborníky. Její součástí jsou velká nafukovadla i konstrukce vysoká až 5 metrů. Nástrahy, které prověří celkovou zdatnost, si mohou vyzkoušet děti i dospělí.
Přidejte se k nám a začněte objevovat svět Wannado. Cíl je jasný. Udržet mladou generaci v pohybu.