Wannado Festival zahájil ve Varech Tour 2019

//Wannado Festival zahájil ve Varech Tour 2019

Wannado Festival zahájil ve Varech Tour 2019

2019-05-21T10:49:43+00:00 21 Květen, 2019|Aktuality|

V Karlových Varech odstartoval nový ročník Wannado Festival Tour, která letos čítá deset zastávek. Ve volnočasovém areálu Rolava se v sobotu 18. května prezentovalo 36 sportovních klubů a organizací z celého regionu. V silné konkurenci tradičních masových sportů si návštěvníci festivalu mohli vyzkoušet parahokej, paddleboarding, kuličky nebo se vžít do role profesionálních pilotů a hasičů.

V lázeňském městě se festival konal počtvrté a konkrétně v areálu Rolava podruhé. Západočeši znovu potvrdili, že jim budoucnost mladé generace není lhostejná a přes souběh s karlovarským půlmaratonem dorazili v rekordním počtu. Festival si nenechalo ujít více než 4 000 návštěvníků.

Wannado Festivaly naplňují Národní program na podporu pohybu a zdraví, kterývznikl ve spolupráci s Českou společností tělovýchovného lékařství a získal podporu Ministerstva zdravotnictví. Smyslem festivalů je zažít maximum sportů na vlastní kůži v jeden den a na jednom místě a vybudovat především u dětí dlouhodobě pozitivní vztah k aktivnímu životnímu stylu. Stejně tak pomoci klubům rozšířit jejich členskou základnu.

V areálu Rolava si každý klub zvolil jinou formu prezentace. Například extraligové celky HC Energie Karlovy Vary a VK Karlovarsko vsadily na spolupráci s osobnostmi svých oddílů. Nadšeným dětem pomáhal se střelbou na bránu dokonce kapitán Energie Václav Skuhravý, na kurtech se jim zase věnoval bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Ondřej Hudeček.

Malé sportovní nadšence přišli podpořit ve sportování také další úspěšní sportovci. Mistr hokejové extraligy z roku 2009 Lukáš Mensator, vicemistr světa v klasickém lyžování v kategorii U23 Michal Novák, nejlepší volejbalista extraligy v sezóně2017/18 Filip Rejlek a český reprezentant v parahokeji Karel Wágner.

Program festivalu zpestřilo více než patnáct exhibičních vystoupení na hlavním pódiu, především z řad tanečních klubů a zástupců bojových umění. Velký ohlas vzbudila u dětí také kompletní čtveřice postaviček ze světa Wannado – Bernil, Keryan, Naila a Meerfun. Odpoledne se krásně vyjasnilo a jedinečným zážitkem pro všechny se stala akrobatická show přímo nad areálem Rolava v podání Leteckého klubu Karlovy Vary.

Úspěch měla už tradičně Hello bank! zóna, ve které po celý den probíhaly souboje na unikátní překážkové dráze Ninja Race, laserové biatlonové střelnici a nově také na Wannado Bike odrážedlech, na kterých se proháněly děti už od dvou let.

Záštitu nad akcí převzaly hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a primátorka Města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Z Karlových Varů teď Wannado Festival míří na opačný konec republiky. Už v sobotu 25. května rozhýbe Zlín.