Wannado Festival v Praze opět o trochu větší

//Wannado Festival v Praze opět o trochu větší

Wannado Festival v Praze opět o trochu větší

2018-09-17T17:47:59+00:00 17 Září, 2018|Aktuality|

Přes 13 000 návštěvníků, 100 různých sportovních aktivit, závody na překážkové dráze Ninja Race, střelba na biatlonové střelnici, živé vysílání i největší hvězdy českého sportu. To vše nabídl 8. ročník Wannado Festivalu v Praze.

„Všechny sporty v jeden den na jednom místě“, tak zní heslo Wannado Festivalu, největší náborové akce v České republice, která v sobotu 8. září rozhýbala tisíce dětí ve sportovním areálu Hamr Braník. Bezmála 140 sportovních stanovišť čekala na děti i dospělé. K vidění byly tradiční kolektivní hry, individuální sportovní disciplíny, volnočasové aktivity i netradiční záliby jako parkour, jugger či pole dance. A děti si vše mohly rovnou vyzkoušet. Poprvé se také představil ARMY TEST, který vychází z požadavků na fyzické předpoklady vojáků Armády ČR, a který si na festivalu oblíbili zejména dospělí.

Kromě pečlivě připraveného programu od regionálních oddílů, si každý mohl vyzkoušet závody na Hello bank! Ninja Race dráze a biatlonové trati. Tyto atrakce zaujaly malé i velké návštěvníky a po celý den se jejich provoz ani na chvilku nezastavil.

Úplnou novinkou letošního festivalu v Praze byl Facebook LIVE stream celé akce. Přímo z festivalu mohli diváci sledovat rozhovory s vrcholovými sportovci, předními odborníky v oblasti pohybu a zdraví a řadu dalších hostů. Zároveň živé vysílání poskytlo přehled o všem, co se na festivalu dělo, včetně reportáží ze stanovišť sportovních klubů a exhibičních vystoupení na hlavním pódiu. Celým dnem diváky provázel olympijský vítěz Aleš Valenta.

Tradiční součástí Wannado Festivalu jsou návštěvy známých osobností a v Praze přišli děti motivovat mistři svého oboru. „Užívám si to moc, myslím, že ta atmosféra nadšených dětí a rodičů všude kolem je nezaměnitelná. Myslím, že v dětství je důležité zkoušení více sportů, aby děti byly všestranné a připravené do dalšího tréninku, který je později hodně jednostranný,“ komentovala akci česká hvězda biatlonu Gabriela Koukalová. Jako další přišli akci podpořit judista Lukáš Krpálek, atletka a běžkyně na lyžích Eva Vrabcová – Nývltová, bývalý hokejový brankář a současný vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, bývalý tenista Radek Štěpánek, závodník freestyle motokrosu Petr Pilát, bývalý fotbalista Antonín Panenka a další.

Wannado Festival proběhl i díky podpoře generálního partnera Agrofert a hlavního partnera Hello bank! Festival je návštěvníkům blíže i zásluhou Pojišťovny VZP, a. s., dceřiné společnosti Všeobecné zdravotní pojišťovny. Hlavní cenu do soutěže věnovala společnost Author a další ceny pro děti poskytli KiK textil a Nonfood a Protrenink.cz. Pitný režim zajistily Mattoni a Lavazza, měření tělesných parametrů na akci prováděla Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a o dopravu se postaral HAVEX – auto. Informace o každé akci přináší HyperMedia, ČT Sport a Outdoor Akcent. Vážíme si také podpory hlavního města Prahy a městské části Praha 4, kteří přebrali záštitu nad konáním akce. Skvělé prostředí zajistil sportovní areál Hamr.

Reportáže z akce se již objevily například ve vysílání ČT 1 – Branky body vteřiny 8. 9., dále na serveru Sport.cz a ve čtvrtek 13. 9. jsou na programu pořadu Sport v regionech na ČT sport.

Praha byla první zastávkou po letních prázdninách. Další zastávky tour Wannado Festivalu budou 15. 9. v Plzni, 22. 9. v Ostravě, 23. 9. v Brně a 28. 9. v Litvínově.