Wannado Festival Tour 2019 startuje v Karlových Varech

//Wannado Festival Tour 2019 startuje v Karlových Varech

Wannado Festival Tour 2019 startuje v Karlových Varech

2019-05-16T10:22:46+00:00 16 Květen, 2019|Aktuality|

V Karlových Varech se v sobotu 18. května uskuteční už po čtvrté v řadě Wannado Festival. Ve volnočasovém areálu Rolava se představí desítky sportovních a pohybových aktivit, které doplní exhibice sportovních oddílů, konzultace s týmem sportovních a lékařských specialistů, autogramiády úspěšných sportovců a reprezentantů.

Svou účast přislíbili kapitán HC Energie Karlovy Vary Václav Skuhravý, osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa st., bývalá reprezentační jednička v klasickém lyžování Petra Nováková nebo bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Ondřej Hudeček.

Wannado Festival se díky své komplexnosti stal největší sportovní a osvětovou akcí pro děti a dospělé. Historicky první festival se v České republice konal v roce 2011, tehdy ještě jako Sporťáček. Za osm let své existence přivedl do sportovních oddílů přes 20 000 dětí. Přínos projektu letos ocenil International Visegrad Fund, který dlouhodobě podporuje inovace a projekty střední a západní Evropy.

Wannado Festival v Karlových Varech zahajuje festivalovou tour 2019, která čítá rekordních deset zastávek. Stěžejní festival proběhne první zářijovou sobotu v Praze.

18. 5. Karlovy Vary, 25. 5. Zlín, 8. 6. Habry, 7. 9. Praha, 13. 9. Cheb, 14. 9. Plzeň, 15. 9. České Budějovice, 21. 9. Ostrava, 22. 9. Brno, 28. 9. Litvínov

  • Unikátní náborová akce: na jednom místě v jednu dobu se prolínají desítky klubů, trenérů, sportovních a lékařských specialistů
  • Mezinárodní rozměr: festival vznikl v ČR a od roku 2016 se rozrůstá do dalších zemí (především Polsko a Slovensko)
  • Ohromující čísla: zastávka v Praze přiláká každoročně víc než 10 000 lidí, od roku 2011 už festival přivedl do sportovních klubů přes 20 000 dětí

Wannado Festival Tour 2019 přichází s několika novinkami. Tou nejzásadnější je navázání spolupráce s Českou společností tělovýchovného lékařství. Spojením s ČSTL vznikl Národní program na podporu pohybu a zdraví, a na festivalech tak budou mít své zastoupení i aktivity nesportovního charakteru pro širokou populaci. Návštěvníkům budou k dispozici např. odborníci na obezitu, diabetes, alergie nebo poruchy příjmu potravy.

Oproti minulým ročníkům se rozroste také sportovní zábavná zóna. K unikátní překážkové dráze Ninja Race a laserové biatlonové střelnici se přidá Push Bike zóna pro nejmenší nadšence,na kteréčekají zážitky na originálních Wannado odrážedlech.

Novým generálním partnerem Wannado Festival Tour je Hello bank!