Svět Wannado 2018-07-10T20:46:43+00:00

SVĚT WANNADO

Přivádíme děti a mládež k pohybu

Wannado je první mezinárodní platforma přivádějící děti a mládež k pohybu. Svým pestrým multimediálním obsahem hledá rovnováhu mezi rychle se šířícími lákadly digitálního světa a tolik potřebnou fyzickou aktivitou dnešních dětí. Právě moderní technologie Wannado využívá k návratu dětí ke sportu. Ukazuje jim, že tělesná aktivita přináší kvalitnější a radostnější život.

Zábavná forma rozvoje

Snahou všech aktivit Wannado je zábavnou formou šířit mezi děti a mládež základní hodnoty, které je následně formují k jejich zdravému rozvoji a proaktivnímu přístupu ke svému okolí. Mezi hlavní pilíře, o které se Wannado opírá ve všech svých činnostech, patří sociální rovnost, zdravý přístup k životu a ohleduplnost k přírodě.

Wannado inspiruje děti po celém světě způsobem, kterému právě ony rozumí.

Animované postavy

Multimediálním obsahem je provází animované postavy, které děti hravou formou vzdělávají a motivují k rozvoji jejich schopností. Ve světě reálném pak mohou sami vyzkoušet své dovednosti na festivalech Sporťáček, či rozvíjet je na Wannado kurzech. Vlastní řadou produktů pak Wannado přímo zprostředkovává zážitek z aktivního pohybu a hry.

SLOVO ŘEDITELE

Wannado je projekt, který spojuje lidi a sport. A nejen to. Jdeme ještě dál a přinášíme ucelenou koncepci, která je založena na zdravém rozumu, která dosud nemá obdoby.
Od dětských let se ve mně propojuje touha pomáhat lidem a zlepšovat své okolí láskou k pohybu a sportu. Když se podívám na koncept Wannado, na všechny jeho hodnoty a myšlenky, vidím, že jsem celý život směřoval k projektu, ve kterém se propojí mé cíle a vize. Bez nadsázky říkám, že je to projekt přesně podle mých představ, nejlepšího vědomí a svědomí. Věřím, že se díky němu podaří nadále přivádět lidi ke sportu, pomáhat jim osvojovat si návyky chránící zdraví, a snad i objevit lásku k přírodě.
Přivolali jsme si pomocníky v podobě týmu z planety Wannado, kteří budou poselství předávat dětem, našim budoucím generacím. Sám toho člověk nezmůže moc, potřebujeme spojence, a nejen ty z planety Wannado, kteří se ztotožní s hodnotami projektu Wannado a budou se společně s námi snažit pomáhat lidem. Nejlépe napříč všemi kontinenty.

Jakub Makalouš,
zakladatel světa Wannado

Bernil

Bernil je vyšší, silnější a širší než všichni jeho vrstevníci. Jeho postavu rozhodně nikdy nepřehlédnete. Má na první pohled obrovskou sílu a když je potřeba něco zvednout, zastavit nebo zahodit, je mužem na svém místě. Vydrží dlouhé hodiny. Ještě víc ale každého zaujme, že je kliďas, který nikdy nezvýší hlas. Popravdě moc nemluví, jeho limitem je maximálně pár slov denně. A je hodně rozvážný. Když už se do něčeho pustí, buďte si jistí, že tím stráví opravdu hodně dlouhou dobu. Bernil se nezdá, ale dostane vás jeho smysl pro humor. Obvykle umí situaci vystihnout jedním slovem. Prostě to zabije. Jelikož ale při všem spoléhá na svou sílu a moc se nezajímá o to, co si myslí ostatní, bývá občas přímo tam, kde je nějaký problém. Předpovědět, co udělá, je asi stejné jako tipovat aprílové počasí.

Keryan

Keryan má dar, se kterým je těžké nakládat. Na svůj věk je chytřejší než ostatní, umí uvažovat rychle a v souvislostech. Díky tomu zná při většině situací nejrychlejší cestu k cíli. Potrpí si na detaily, analýzy, navrhuje několik možných řešení a obvykle vybere to nejlepší. Hodně se vyžívá v technologických vychytávkách a díky své zručnosti je perfekcionistou. Snaží se zvýšit výkon všemu, co se mu dostane pod ruku. I to, co se ostatním líbí, obvykle označí větou: „To nemůže fungovat.“ Cokoliv podle něj může být lehčí, rychlejší, zkrátka lepší. Jeho specialitou je propojovat vědu a sportovní výkon. Keryan je typ, který chce vždycky vyhrávat a když se mu něco nelíbí, snaží se to zlepšit. S tím souvisí i fakt, že rád opravuje nejen věci, ale i chyby ostatních. Občas věci moc řeší a tam, kde stačí plán A, obvykle uvažuje i nad plánem Z. Jeho ego někdy situaci natolik zkomplikuje, že je pak jediný, kdo ji je schopen vyřešit. Naštěstí to obvykle zvládne.

Naila

Naila je dobrosrdečná slečna, kterou zdobí skvělá koordinace pohybů. Už jako předškolák byla tím, kdo stojí v popředí skupiny. Odmala se zastávala kamarádů a byla oporou ostatním ve chvíli, kdy ztráceli náladu. Nailu uvidíte jen výjimečně o samotě, získává energii díky spolupráci se svými blízkými. Má ráda společnost a klíčovou hodnotou je pro ni přátelství. Má ráda výzvy, dokonce je sama vyhledává. Někdy se sice až příliš nechává strhnout tím, že je rozený vůdce a vypadá to, že je náročná a přísná. Dělá to ale jen proto, že chce pro všechny okolo to nejlepší. Nic však nepřehání, naopak se ráda přizpůsobí potřebám týmu. Když je potřeba držet se zpátky, udělá to, stejně tak nemá problém stát v čele, pokud to odpovídá jejím schopnostem. Ať je to jakkoliv, jedná s takovým citem, že to ostatní ocení. A jsou rádi, že Naile mohou být nablízku.

Meerfun

Malá, ale šikovná. A také silná ve všech významech tohoto slova. Meerfun je mix olympijské gymnastky a primabaleríny, která věří, že se každá situace v dobré obrátí. To, jak myslí, je obvykle pozitivním impulzem i pro ostatní. Meerfun si s ničím moc neláme hlavu. Přijímá životní situace tak, jak přichází, a zvládá to se stejnou elegancí, s jakou umí skákat a tančit. Je rozenou akrobatkou. Sice to vypadá, že jsou její kousky na hraně, ale má je plně pod kontrolou. Proto umí řešit problémy. Kde jsou ostatní pod tlakem, tam je tahle slečna v klidu. S touhle optimistkou vám bude fajn, protože se chce bavit životem. Za pár chvil budete mít pocit, že ji znáte několik let. Pozor ale na nudu, když se něco na její vkus moc vleče, je zbytečně impulzivní a její vtípky mohou být ostřejší než obvykle.