Rekordní Wannado Festival Tour uzavřela sezónu v Litvínově

//Rekordní Wannado Festival Tour uzavřela sezónu v Litvínově

Rekordní Wannado Festival Tour uzavřela sezónu v Litvínově

2019-10-07T21:36:07+00:00 7 Říjen, 2019|Aktuality|

Litvínov byl v pořadí sedmou zářijovou a celkově desátou zastávkou Wannado Festival Tour 2019. V Podkrušnohoří byla největší sportovní náborová akce v ČR už tradičně součástí Svatomichaelských slavností. Kombinaci dobrého jídla, hudby a sportu si nenechalo v sobotu 28. září ujít více než dva tisíce návštěvníků.

Celkem tak Wannado Festival Tour 2019 navštívilo téměř 40 000 návštěvníků, o jejichž pozornost v letošní sezóně usilovalo celkem 429pohybových a volnočasovýchklubů. Na pódiu generálního partnera Hello bank! se vystřídalo nad 140 exhibičních vystoupení napříč celým sportovním spektrem. V silné konkurenci tradičních masových sportů se vyjímala akrobatická vystoupení na obřích konstrukcích, choreografie baletních souborů nebo letecká show.

Sportující děti stejně jako v předchozích osmi letech motivovaly desítky úspěšných českých sportovců. Mezi nimi byl například hvězdný sportovní pár tenistka Lucie Šáfařováa hokejista Tomáš Plekanecnebo brankařská jednička české hokejové reprezentace Patrik Bartošák.

Stěžejní akcí byla zastávka v Praze, která měla i přes nepříznivé počasí zásah více než 10 000 návštěvníků a prezentujících. Jedinečnou atmosféru nabídl také festival ve Zlíně, na který díky spolupráci se zlínským Film Festivalem zavítaly osobnosti z kulturního prostředí.

Nepřehlédnutelná byla na každé zastávce sportovní zábavná zóna generálního partnera Hello bank! Překážkovou dráhu Ninja Racesi po celé republice proběhla i řada sportovních hvězd, třeba trojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková.

Novinkou letošní sezóny byla Wannado bike zónapro nejmenší sportovní nadšence a sympatie dětí si získaly také sportovní hry z aplikace Tělocvik.online. S novým projektem Wannnado, který mění přístup k výuce tělesné výchovy na 1. stupni ZŠ, se návštěvníci festivalů seznámili prostřednictvím pestrých ukázek na pódiu.

Na organizaci Wannado Festival Tour se v roce 2019 podílelo 140 dobrovolníků. Jedenácti středním a vyšším odborným školám byly za pomoc s organizací uděleny certifikáty společenské odpovědnosti ISO 26 000.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]