Reakce Wannado Festivalu na COVID 19

//Reakce Wannado Festivalu na COVID 19

Reakce Wannado Festivalu na COVID 19

2020-06-23T12:45:56+00:00 23 Červen, 2020|Aktuality|

Letos je to přesně deset let, kdy v České republice proběhl první Wannado Festival, tehdy ještě jako Sporťáček. Jubilejní ročník měl být výjimečný v mnoha ohledech, včetně rekordního počtu zastávek v jedné sezóně. Jenže už teď je jisté, že Wannado Festival Tour 2020 neproběhne vzhledem k postupnému uvolňování opatření v souvislosti se šířením koronaviru v plánovaném rozsahu.

Kvůli nouzovému stavu se zrušila celá jarní část, ve které měl největší sportovní náborový seriál v ČR zavítat do sedmi českých měst. V původním harmonogramu byly jak tradiční lokality jako Karlovy Vary a Zlín, tak nové destinace na Západě Čech, kde vítají jakoukoliv iniciativu nasměrovat děti k aktivnímu životnímu stylu.

Vláda do začátku letních prázdnin povolila hromadné akce do 300 osob a to je s ohledem na loňskou průměrnou návštěvnost 4 200 lidí na festival, neslučitelné. Nicméně pořád je tu naděje, že zářijová část festivalové tour proběhne v režimu, na který jsou účastníci akcí zvyklí z předchozích let. Pro větší pocit bezpečí se organizátorům podařilo zajistit dezinfekční brány s bezkontaktním měřením teploty, a tudíž se na akci dostanou pouze návštěvníci bez příznaků virového onemocnění. Bezpečnostní pokyny budou dodržovat také zástupci jednotlivých klubů, kteří budou mít u svých stanů antibakteriální čistící prostředky na ruce a sportovní vybavení budou po každém použití dezinfikovat.

V kalendáři Wannado Festival Tour 2020 jsou aktuálně čtyři města – Praha, Zlín, Brno a Litvínov. Přihlašovací systém pro účastníky jednotlivých festivalů se spustí začátkem července, kdy budou potvrzené jednotlivé termíny i konkrétní lokality. Prosíme, buďte trpěliví. O změnách Vás budeme informovat na sociálních sítí a webových stránkách https://www.wannadosports.com/wannado/.