Pro Wannado Festival se nadchl i sportovní pár Šafářová Plekanec

//Pro Wannado Festival se nadchl i sportovní pár Šafářová Plekanec

Pro Wannado Festival se nadchl i sportovní pár Šafářová Plekanec

2019-09-25T12:55:44+00:00 25 Září, 2019|Aktuality|

Své jméno už spojila s největší sportovní náborovou akcí v ČR nejedna sportovní hvězda, např. Jágr, Koukalová nebo Krpálek. Na víkendových zastávkách v Ostravěa v Brně se k nim přidali další úspěšní čeští sportovci, kteří inspirovali děti k pohybu a potvrdili, že Wannado Festival Tour dává smysl.

V sobotu se sportovalo na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích, kde se prezentovalo čtyřicet sportovních a pohybových aktivit. Zatímco děti táhly netradiční sporty, brankář třineckých Ocelářů Patrik Bartošák dal přednost klasice a na festivalu si zahrál házenou nebo stolní tenis. Jednička české hokejové reprezentace z posledního světového šampionátu si užívala prosluněný den s celou rodinou a na pódiu generálního partnera Hello bank! dokonce předvedla žonglérské číslo s míčky.

A to nebylo zdaleka vše. Svými dovednostmi děti ohromily i místní sportovní legendy. Vítěz Turné čtyř můstků Jakub Jandu vytáhl ukázkovou holubičku a pětinásobnýúčastník olympijských her Petr Korbel rozvlnil boky při tanečních kreacích.

 

Jedinečnou atmosféru festivalu dokreslily i desítky exhibic. Velký dojem zanechala dynamická ukázka talentovaných řecko-římských zápasníků nebo propracovaná choreografie Baletního studia při Národním divadle moravskoslezském.

Stejně nabitá byla i předposlední zastávka Wannado Festival Tour 2019 na brněnském Koupališti Biotop. Sportující děti přišli podpořit také tenistka Lucie Šafářová s hokejistou Tomášem Plekancem. Bývalá světová jednička ve čtyřhře se i v pokročilém stadiu těhotenství na pódiu odvázala a při moonwalku předvedla precizní koordinaci nohou.

Nejvíc akční ze všech sportovních osobností byl mistr Evropy do 23 let Alexander Choupenitch. Nejúspěšnější český fleretista současnosti bleskurychle prolétl překážkovou dráhou Ninja Race, předvedl několik šermířských triků, a navíc si zkusil okomentovat zápas mladých šermířů.

Z exhibičních vystoupení sklidila obrovský potlesk stepařská série T-Group Dance Studia nebo freestyle fotbalová show v podání Petra Kariho Karáska.

Sympatie dětí si v obou městech získaly jako obvykle postavičky z planety Wannado i nové sportovní hry z aplikace Tělocvik.online, které si s dětmi přímo na pódiu zahrála koordinátorka projektu Blanka Jeřábková.

Na programu Wannado Festival Tour 2019 je poslední zastávka, která v sobotu 28. září v Litvínově završí letošní rekordní šňůru náborových akcí.