Primátor Zlína vystřihl na Wannado Festivalu tři salta

//Primátor Zlína vystřihl na Wannado Festivalu tři salta

Primátor Zlína vystřihl na Wannado Festivalu tři salta

2019-05-27T15:55:30+00:00 27 Květen, 2019|Aktuality|

Druhou zastávkou Wannado Festival Tour 2019 byl prosluněný Zlín. Na Stadionu mládeže se v sobotu 25. května prezentovalo bezmála čtyřicet sportovních klubů a organizací z celého regionu. V záplavě tanečních disciplín a míčových sportů si o pozornost dětí řekly i méně frekventované sporty jako sálová cyklistika nebo lukostřelba.

Wannado Festivaly naplňují Národní program na podporu pohybu a zdraví, který vznikl ve spolupráci s Českou společností tělovýchovného lékařství a získal podporu Ministerstva zdravotnictví. Smyslem festivalů je zažít maximum sportů na vlastní kůži v jeden den a jednom místě a vybudovat především u dětí dlouhodobě pozitivní vztah k aktivnímu životnímu stylu. Stejně tak pomoci klubům rozšířit jejich členskou základnu.

Ve Zlíně se konal festival už popáté, ale ještě nikdy předtím se nestalo, aby se o jeden z největších sportovních výkonů postaral sám primátor města. Jiří Korec na smělý dotaz moderátorů, zda by nepředvedl něco málo ze své gymnastické průpravy, ani na chvilku nezaváhal. V bílé košili, společenských kalhotách a obuvi vyšvihl přímo na pódiu tři salta za sebou. Naprosto suverénně se protočil ve vzduchu a diváky zanechal v úžasu. Výkon nejvyššího představitele města bezpochyby inspiroval ke sportu celou řadu dětí.

Malí návštěvníci celý den neúnavně sbírali zážitky na stanovištích, které pro ně s velkou precizností připravili jednotlivé kluby. Velkým lákadlem byla už tradičně Hello bank! zóna, ve které po celý den probíhaly souboje na unikátní překážkové dráze Ninja Race, laserové biatlonové střelnici a na Wannado odrážedlech pro nejmenší. Program festivalu zpestřilo více než dvacet exhibičních vystoupení na hlavním pódiu, kde svým tanečním vystoupením ohromila také trojice postaviček ze světa Wannado – Bernil, Keryan a Meerfun.

Pozitivní energii vnesla do festivalu také přítomnost místních úspěšných sportovců v čele se Zdeňkem Grygerou. Dlouholetou oporu AFC Ajax Amsterdam a Juventusu FC následovali talentovaní fotbalistéFC Fastav Zlín – Šiška, Cedidla, Slaměna. Z týmu PSG Berani Zlín pak dorazila trojice Herman, Buchta, Huf, volejbalový klub VSC Fatra Zlín zastupoval kapitán Michal Čechmánek a nejúspěšnější evropský sledge hokejový tým SHK LAPP Zlín reprezentoval Zdeněk Hábl.

Opět zafungovala také spolupráce se Zlín Film Festivalem, díky níž na Wannado Festival zavítali i herecké a moderátorské osobnosti. O své sportovní zkušenosti se podělili Jan Čenský, Roman Vojtek, Martin Hrdinka a Lenka Krobotová. Jan Čenský na pódiu zavzpomínal na svou roli v seriálu Dlouhá míle, kde si zahrál atleta. Roman Vojtek dokonce zapojil svoje děti do soutěží o věcné dárky od partnerů akce. Hlavní cenou bylo stejně jako minulý týden v Karlových Varech dětské kolo Author.

Wannado Festival má před sebou poslední jarní zastávku. V sobotu 8. června se premiérově představí v Habrech, kde se bude sportovat na Žižkově náměstí v rámci Food Festivalu.