Plzeňané sportovali na Wannado Festivalu

//Plzeňané sportovali na Wannado Festivalu

Plzeňané sportovali na Wannado Festivalu

2018-09-18T11:04:48+00:00 18 Září, 2018|Aktuality|

Slunečný den plný sportu přilákal v sobotu na Atletický stadion města Plzně bezmála 3 000 návštěvníků. Děti si mohly vyzkoušet přes 50 sportů a nechyběly ani známé tváře. Festival přijel podpořit paralympionik Arnošt Petráček, atlet Jiří Mužík či závodník BMX Jan Valenta.

„Přijď si vybrat sport!“, tak lákal Wannado festival své návštěvníky, kterým v sobotu 15. září poskytl přehlídku všech dostupných aktivit z okolí. Největší náborová akce se po Pražské zastávce přesunula na západ, do krásného prostředí Atletického stadionu města Plzně. Dětem i dospělým bylo k dispozici více než 50 sportovních stanovišť se skvělou prezentací od místních sportovních klubů.

Kromě toho děti mohly po celý den závodit na Hello bank! Ninja Race dráze a také mohly vyzkoušet i letošní novinku festivalu Hello bank! biatlonovou střelnici. Tyto atrakce se těšily obrovskému zájmu po celý den a všichni závodníci byli zařazeni do slosování soutěže o dětské kolo Author.

S dětmi si přišel zasportovat také atlet Jiří Mužík. Na pódiu zpovídali moderátoři i paralympionika Arnošta Petráčka a závodníka Jana Valentu, který poté návštěvníkům se svým týmem předvedl atraktivní Freestyle BMX show.

V programu nechyběla ani exhibiční vystoupení sportovních klubů, od parkouru až po cheerleading. Děti se také opět po roce setkaly s hrdiny planety Wannado a shlédly jejich vlastní taneční show.

Wannado Festival proběhl i díky podpoře generálního partnera Agrofert a hlavního partnera Hello bank! Festival je návštěvníkům blíže i zásluhou Pojišťovny VZP, a. s., dceřiné společnosti Všeobecné zdravotní pojišťovny. Hlavní cenu do soutěže věnovala společnost Author a další ceny pro děti poskytli KiK textil a Nonfood a Protrenink.cz. Pitný režim zajistily Mattoni a Lavazza, měření tělesných parametrů na akci prováděla Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a o dopravu se postaral HAVEX – auto. Informace o každé akci přináší HyperMedia, ČT Sport a Outdoor Akcent. Vážíme si také podpory města Plzně i Plzeňského kraje, kteří přebrali záštitu nad konáním akce.

Plzeň byla druhou zastávkou po letních prázdninách. Další zastávky tour Wannado Festivalu budou 22. 9. v Ostravě, 23. 9. v Brně a 28. 9. v Litvínově.