Mezinárodní spolupráce dosáhla na Visegrádský grant

//Mezinárodní spolupráce dosáhla na Visegrádský grant

Mezinárodní spolupráce dosáhla na Visegrádský grant

2019-05-07T13:32:14+00:00 7 Květen, 2019|Aktuality|

Visegrádský fond je organizace podporující mezinárodní spolupráci na území tzv. V4 prostoru. Do této oblasti patří kromě České republiky také Polsko, Slovensko a Maďarsko. Cílem Visegrádského fondu je skrze granty, studijní stipendia a zahraniční pobyty podporovat pokrok a inovace na území centrální a západní Evropy. Ročně na tento účel putuje z fondu až 8 milionu EUR, rozdělených mezi čtyři partnerské země.

Je tomu již několik let, kdy se z čistě českého festivalu Sporťáček stala mezinárodní platforma Wannado. Projekt v roce 2016 nabral mezinárodních rozměrů a svou hlavní iniciativu – Wannado Festival, představil v Polsku i na Slovensku. Od té doby festival funguje ve všech třech zemích a mezinárodně tak přivádí děti do sportovních klubů a k pohybu samotnému. Rok 2019 nebude výjimkou, v Česku, Polsku i na Slovensku se celkem chystá bezmála 30 zastávek festivalu, který rozhýbe úplně každého. Tři z nich získaly podporu Visegrádského fondu, konkrétně za ČR festival v Praze (7. 9. 2019), dále festival pořádaný ve slovenské Skalici (22. 6. 2019), a také festival, který ovládne polské hlavní město Varšavu (9. 6. 2019).

A i když má projekt svůj původ v České republice, partnerství s dalšími zeměmi jej posouvá každým rokem více kupředu. V letošním roce se například chystá novinka „Wannado bike zóna“, kterou vybudovali partneři na Slovensku. Bude to závodní trať pro ty úplně nejmenší na jedinečných Wannado odrážedlech. Mezinárodní spolupráce tak nejen zajišťuje neustálou inovaci projektu, ale zároveň šíří smysluplné Wannado hodnoty dále než jen na okraj hranic.