Jarní část Wannado festivalu je za námi!

//Jarní část Wannado festivalu je za námi!

Jarní část Wannado festivalu je za námi!

2018-07-31T15:51:19+00:00 31 Červenec, 2018|Aktuality|

„Děti dětem“ – tak by se dala shrnout jarní část seriálu Wannado festivalů v České republice. První dvě zastávky roku 2018 se odehrály v Karlových Varech a Zlíně a sklidily velký úspěch.

Děti, hlavní téma Wannado festivalu, převzaly vládu nad největším sportovním festivalem v republice. Byly součástí a hlavním článkem kreativních prezentací disciplín 80 sportovních klubů z Karlovarského a Zlínského kraje i jejich okolí.

A právě v tom spočívá kouzlo celé akce. Děti přicházejících návštěvníků nevolí, zda budou sportovat či nikoliv, ale vybírají si z pestré palety uniforem, dresů a kostýmů. Samotné děti z klubů ukazují, co k jejich sportu patří, ať je to právě úbor, skvělá parta kamarádů, nebo zábava, kterou při sportu zažívají. To vše je pro návštěvníky hlavním impulzem k zapojení se do pohybu. Všechny tyto aspekty se propojí v rámci exhibičních vystoupení klubů na hlavním pódiu, kdy jedno s druhým funguje dohromady a vyvolává to úžasný dojem.

Děti ale nebyly v rámci akce zapojeny pouze jako sportovci a návštěvníci. I moderaci festivalu jsme nechali v rukou těm, kteří jsou našim návštěvníkům nejblíže.

V letošním roce totiž nově celou akcí provázely návštěvníky, kdo jiný než – děti.

Největší náborová akce představila kromě širokého spektra sportovních disciplín i bohatý doprovodný program. Loňská velmi populární novinka v podobě nafukovací překážkové dráhy Ninja Race byla stejně oblíbená i letos. Na novou sezónu se k dráze připojila laserová biatlonová střelnice, podporující tento rostoucí sport. Čtyři terče s laserovou zbraní a překážková dráha k tomu, zabavila menší i větší návštěvníky a provoz se nezastavil ani na chvilku v průběhu festivalu.

K těmto dvěma atrakcím mohly děti získat unikátní dres Wannado, kterým se zároveň registrovaly do soutěží o hodnotné ceny partnerů akce. Den plný sportu a zábavy přilákal celkem přes 6 tisíc návštěvníků.

Tradiční součástí Wannado festivalu jsou návštěvy známých osobností. V rámci obou zastávek přišli děti motivovat ke sportu mistři svého oboru. V Karlových Varech podpořili akci například biatlonistka Gabriela Koukalová, běžec na lyžích Lukáš Bauer, či volejbalista a čerstvý mistr republiky Ondřej Hudeček.

Zlínskou část pak navštívil mimo jiné i akrobatický lyžař Aleš Valenta, který na nebojácnou otázku našich mladých moderátorů, „Myslíte si, že jste v životě něco dokázal”, odpověděl: „Měřítko téhle věci má každý nastavené jinak. Pro někoho to může být to, že chytí lupiče, pro jiného, že někomu zachrání život.Ve sportu je důležité, aby vždy všichni dělali to, co je v životě naplňuje a dělá šťastnými.“

Wannado festival proběhl i díky podpoře generálního partnera Agrofert a hlavního partnera Hello bank!

Festival je návštěvníkům blíže i zásluhou pojišťovny VZP, a. s., dceřiné společnosti Všeobecné zdravotní pojišťovny, hlavní cenu do soutěže věnovala společnost Author, pitný režim zjistila Mattoni a Lavazza, měření tělesných parametrů na akci prováděla fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Informace o každé akci přináší HyperMedia, ČT Sport a Outdoor Akcent.

Vážíme si také podpory měst a krajů, kteří poskytli záštitu i zázemí pro konání akcí.

Další zastávky akce, kam se přesunou i všechna lákadla světa Wannado, proběhnou v září – 8. 9. Praha, 8. 9. Brno, 15. 9. Plzeň, 22. 9. Ostrava a 28. 9. Litvínov.